از خاکبرداری تا سالهای پس از تولید

Experience Resposibility

اسید سولفوریک

Gain Max Conversion

شرکت کران انرژی در طول سالیان گذشته همکاریهای متعددی با تولیدکنندگان اسید سولفوریک در سرتاسر ایران و خارج از کشور در زمینه برآورد اقتصادی، طراحی، احداث، ساخت تجهیزات و راه حلهای احداث واحد بصورت کلیددردست داشته است. ما تکنولوژی دوجذبی را در ایران توسعه داده و بر اساس دانش فنی و تجربه اختصاصی خود به بالاترین راندمان تولید اسید سولفوریک دست یافته ایم. 

 

چرا مشتریان، کران انرژی را انتخاب میکنند؟

 

ما در شرکت کران انرژی تکنولوژی اختصاصی خود را برای کاهش قیمت تمام شده و دستیابی به بالاترین راندمان تولید اسید سولفوریک توسعه داده ایم. پلنتهای اسید سولفوریک ما با طراحی در کلاس بین المللی باعث شده است علاوه بر پروژه های فراوان در داخل کشور، در کشورهای گرجستان، ازبکستان و عراق نیز اهداف عالیه خود را در همکاری با مشتریان خارجی دنبال کنیم. 

پلنتهای اسید سولفوریک کران انرژی از طرفیتهای حدود ۱۰ تن در روز با کاربردهای آزمایشگاهی تا ظرفیتهای بالاتر از ۱۰۰۰ تن در روز را شامل میشود. 

ما با تکیه بر تجربه خود در طراحی و ساخت واحدهای اسید سولفوریک از ظرفیت ۶۰ تن در روز تا ۲۰۰ تن در روز با روش دو جذبی به دنبال آن هستیم که ظرفیتهای بالای خود در طراحی و ساخت واحدهای اسید سولفوریک را هر چه بیشتر عملیاتی کنیم.

ما در کران انرژی به نکاتی توجه میکنیم که تفاوتها و آثار مثبت آن از روز اول بهره برداری تا سالها پس از آن برجا میماند. 

 

9 پارامتری که کارفرمایان قبلی در خصوص طراحی واحدهای اسید سولفوریک کران انرژی ذکر میکنند. 

 

- تمرکز بر ایمنی و انعطاف پذیری سیستم

- دستیابی به بالاترین راندمان ممکن تا 99/9 درصد تبدیل گاز و بالاترین نرخ تولید اسید سولفوریک نسبت به جرم گوگرد مصرفی ثابت در مقایسه با سایر واحدهای مشابه

- استفاده از نرم افزار اختصاصی تولید شده توسط شرکت کران انرژی جهت طراحی فرآیند و محاسبه تجهیزات ثابت و روتاری و در نتیجه کاهش  محسوس هزینه سرمایه گزاری اولیه و همچنین هزینه های تعمیرات و نگهداری 

- استفاده از بهترین و معتبرترین و گاهاً بی نظیرترین هندبوکهای تخصصی طراحی واحد اسید سولفوریک در سطح ایران و در نتیجه طراحی بهینه واحد 

- آلایندگی بسیار پایین و کمتر از 300 ppm و در نتیجه رعایت استانداردهای آلایندگی 

- طراحی سیستم خنک کاری اسید سولفوریک بر اساس جدیدترین روش خنک کاری و در نتیجه کاهش مصرف آب تا 70 درصد نسبت به واحدهای اسید سولفوریک مشابه و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده اسید سولفوریک تولید شده

- طراحی با افت فشار پایین و در نتیجه کاهش مصرف برق 

- توجه ویژه به سهولت در بهره برداری و تعمیرات و نگهداری در طراحی تجهیزات و همچنین طراحی چیدمان

- بهینه بودن واحد از لحاظ مصرف انرژی

 

 

کران انرژی چه خدماتی در واحدهای اسید سولفوریک ارائه میدهد؟

 

1- تکنولوژی و طراحی فرآیند: 

    - مطالعات اقتصادی

    - دانش فنی 

    - طراحی پایه

    - مهندسی تفصیلی 

2-  ساخت 

3- راه حلهای کلید در دست 

    - اجرای پروژه بصورت EPC

    - ساخت تجهیزات سنگین و اصلی

    - جابجایی واحد به یک مکان دیگر

    - توسعه و افزایش ظرفیت تولید

4- مدیریت پروژه

 

 

سوابق کاری ما ؟ 

 

بیش از 15 سال سابقه کار در صنعت اسید سولفوریک و احداث واحدهای با ظرفیت 60 تا 200 تن در روز اسید سولفوریک و بصورت صفر تا صد در سوابق کاری ما ثبت شده است. از سال 1385 تاکنون همواره یکی از گزینه های اصلی کارفرمایان برای احداث واحد اسید سولفوریک بوده ایم و ما هم متقابلاً هر روز برای بهتر شدن مطالعه و تلاش کرده ایم. اگر تمایل دارید در خصوص واحدهای اسید سولفوریک و تخصص و تواناییهای ما اطلاعات بیشتری کسب کنید میتوانید با ما تماس بگیرید تا به طور مفصل تبادل نظر نماییم. همچنین برای مشاهده بخشی از پروژه های انجام شده به بخش پروژه های همین سایت در لینک زیر مراجعه فرمایید.

 

http://karanenergy.ir/fa/projects/cat/37-Sulphuric_Acid

 T.me:/ATKenergy

 

 

شرح کلی فرآیند در واحدهای اسید سولفوریک به چه صورت است؟

 

اسید سولفوریک در میان محدوده وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار میگیرد. اصلی ترین کاربرد اسید سولفوریک برای تولید کودهای شیمیایی است. اما از اسید سولفوریک در صنایع دیگری همچون نفت و گاز، کاتالیزورهای پتروشیمی، استخراج فلزات و کاربردهایی مشابه نیز استفاده میشود. 

اصولا اسید سولفوریک به چند روش تولید میگردد. از جمله این روشها میتوان به استفاده از گاز SO2 حاصل از فرآیند تشویه فلزات سولفیدی است که به طور مثال از این روش در شرکت ذوب روی بافق استفاده شده است.  اما معمول ترین روش تولید اسید سولفوریک از طریق سوزاندن گوگرد و به روش تماسی میباشد. در این روش گوگرد بصورت جامد در حوضچه های ذوب در دمای حدود 120 درجه سلسیوس ذوب و خالص سازی شده و به کوره احتراق تزریق میشود. گوگرد در کوره احتراق که دارای رفراکتوری حرارتی است به همراه هوای کاملاً رطوبت زدایی شده محترق میشود و وارد بویلر بازیافت گرمایی میگردد. در این بویلر دمای گاز تا 427 درجه سلسیوس خنک شده و پس از عبور از فیلتر گاز با دمای 425 درجه وارد بستر کاتالیست پنتا اکسید وانادیم میگردد. 

گاز پس از سه مرحله عبور از بسترهای کاتالیستی و مبدلهای کولینگ میانی با دمای حدود 180 درجه وارد برج جذب میانی شده و با  1/5 درصد آب موجود در اسید سولفوریک 98/5 درصد، واکنش داده و اسید سولفوریک 99 درصد تولید میشود. اسید تولید شده پس از عبور از مبدل کولینگ اسید وارد تانک ذخیره میگردد. در پلنتهای دو جذبی، گاز SO2 خروجی از برج جذب میانی تا دمای 430 درجه سلسیوس گرم و سپس با عبور از بستر کاتالیست نهایی مجدداً اکسید شده و پس از خنک شدن مجدداً وارد برج جذب نهایی میشود. 

در روش دو جذبی تقریباً 99/9 درصد گاز SO2 به SO3 تبدیل میگردد و همین نکته باعث میشود که آلایندگی گاز SO2 بسیار پایینتر از روش تک جذبی باشد. در روش دوجذبی  95 درصد اسید سولفوریک در جذب میانی و 5 درصد اسید سولفوریک در جذب نهایی تولید میگردد. 

 

موفقیت را از اینجا شروع کنید.

برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید