وبلاگ

به بهانه روز همکار همزمان با تولد مهدی رهی

لحظاتی برای همدلی بیشتر

به بهانه روز همکار همزمان با تولد مهدی رهی

مدت زمان مطالعه : ۳ دقیقه

 ما تصمیم گرفتیم یک تیم باشیم ، داستان از اینجا آغاز شده بود. سرم را روی کیبورد پایین میاورم و بدون اینکه به صفحه مانیتور نگاهی بندازم ، در حال نوشتن مطلبی هستم که بتواند حق مطلب را ادا کند. مطلبی درباره نظم و همدلی و انعطاف در سازمانی که تنها دو هفته از ورود رسمی من به آن میگذرد. برای منی که مانند تمام کارمندان دیگر این سرزمین، با وجود هزاران قانون تصویب شده و تصویب نشده ای که در جهت احقاق حقوق گاهاً از دست رفته ی من ایجاد شده که نهایتاً نه تنها به درد زندگی کاری ام نمیخورده بلکه تجربیات خوشایندی نیز از این باب نداشته ام . حالا تنها دو هفته از ورود رسمی من به این سازمان و در حدود یک ماه از آخرین مصاحبه و حدود 4 سال از اولین آشنایی ام با این مجموعه میگذرد. از ابتدا که با این تیم و این مجموعه آشنا شدم ، به عنوان یک مهندس شیمی که از قضا در دوران دانشجویی فعال و عملگرا بوده است و پروژه های صنعتی کوچکی اینجا و آنجا به عهده گرفته و به عنوان یک مهندس طراح تجهیزات نوپا که گاهاً در برخی از آنها موفق و گاهی هم شکست خورده است همواره این تیم و این مجموعه را تحسین میکرده ام و در مقایسه با سایر مجموعه های مهندسی محور همیشه متوجه بودم و اذعان داشتم که با یک سازمان منظم که اصول رهبری در آن به درستی انجام میشود و با علم روز دنیا کار میکند روبرو هستم. 

 از دید من، علاقمندی واقعی به پیشرفت و تکمیل اطلاعات و استفاده از روشهای صحیح برای دستیابی به مقصود، دقت و تخصص بالا و در عین حال انعطاف پذیری مناسب به طور واضحی به چشم میخورد و کران انرژی را همیشه از سایر شرکتهای مشابه این حوزه فعالیت متمایز میکند. در این بین ، یکی از پارامترها و ویژگیهایی که در ابتدای ورود به این سازمان، توجه هر تازه واردی را به خود معطوف میدارد همدلی و احترام است. همدلی و احترام از جنس مداوم آن که تمام سطوح سازمان را در بر گرفته است و در کوچکترین مسائل هر روزه خود را به بیننده تیزبین نشان میدهد. آن طرز از یکپارچگی که بر اساس احترام متقابل بنا شده است و تازه واردان را به درستی در جای خود قرار میدهد و سعی نمیکند از هر عضو این سیستم ، یک فراکتال از کل سیستمی بسازد که میخواهد همه را مشابه آن بار بیاورد. بلکه فرصت کسب تجربه و یادگیری را برای آنان فراهم نموده و خلاقیتها و ویژگیهای منحصر بفرد هر عضو را حفظ مینماید. در عین اینکه تمام این اجزا در یک کل مسنجم که به سمت هدف مشخصی در حرکت است جای گرفته اند و آن هدف مشخص ، پیشرفت و تجربه چالشهای جدید و به روزرسانی مجموعه برای انطباق با خواسته های مشتریان است. 

ما تصمیم گرفتیم یک تیم باشیم. هسته بنیادین این تیم 15 سال پیش شکل گرفت . در یک جلسه ساده سه نفره که اهداف اصلی شرکت، رویکرد نهایی و استراتژی اولیه مجموعه در آن تبیین شد و اکنون پس از پیوستن اعضای جدید و رشد کمی و کیفی مجموعه، آن اصول اولیه پا برجا مانده است. گذر از چالشها ، جز با تلاش و ایستادگی و همدلی مثال زدنی تمام اعضای کران انرژی و بالاخص هیات مدیره آن ممکن نبود.  

 

 

نویسنده : سمانه کاظمی - کارشناس ارشد فرآیند کران انرژی

 

 

 

قبل از اینکه از سایت خارج بشین باید یک سوال از شما بپرسم. توی قسمت وبلاگ، به صفحه مطالعات موردی سر زدین؟

اگر مقاله های تخصصی در زمینه فرآیندهای شیمیایی یا فرآیندهای انتقال حرارت و جرم رو دنبال میکنین، بهتون توصیه می کنیم سری هم به صفحه مطالعات موردی بزنین. اونجا میتونین مقاله های فنی و مهندسی رو که بر اساس تجربیات و مطالعات اختصاصی ما نوشته شده ببینین و اگر خواستین متن کامل مقاله رو بخونین، اون رو به راحتی دریافت خواهید کرد. قطعا مطالب کاربردی زیادی اونجا منتظر شما هستند.

اگر دوست دارین بطور مرتب مقالات ما رو دریافت کنین یک ایمیل به  ATKaran.Edu@gmail.comبزنین و ضمن معرفی خودتون به ما بگین که علاقمند به دریافت مقاله های تخصصی هستین. بعد از این کار، مقالات تخصصی ما به محض انتشار، به صورت اتوماتیک براتون ارسال خواهد شد. 

T.me:/ATKenergy 

Instagram : atkenergy 

Linkedin: Karan Energy

 

نظرات