وبلاگ

باوری که با آن بزرگ شدیم

به مناسبت روز دختر

باوری که با آن بزرگ شدیم

زمان مطالعه : 4 دقیقه 

 

میخواستم از روز دختر بنویسم . روزی برای تمام دختران ایران . میخواستم از شور و امید و انرژی حرف بزنم. از تلاش بی وقفه و عشق به آینده بنویسم. باوری که با آن بزرگ شدم. میخواستم از باور و توانمندی دختران سرزمینم بگویم. همه اینها در ذهنم میچرخیدند تا اینکه مسائل چند روز اخیر در مورد دختران و محدودیتهایشان در چند گوشه این خاک، افکارم را به هم ریخت. آمدم از شادی و تلاش و امید بگویم . دیدم دخترانی هستند که شادی و امید را از آنها ربوده اند. آمدم از عشق و باور و انرژی حرف بزنم دیدم دخترانی هستند که نه باور شده اند و نه انرژی و عشقی برایشان مانده. 

نمیخواستم این متن تلخ باشد، که اتفاقا دوست داشتم پر از زندگی باشد. مثل همه دختران این سرزمین. گفتم چه خوب که از "باور شدنم" بنویسم. از رشد و حرکتم. یادم افتاد که همین روزها هفتمین سالگرد ورود من به کران انرژی است و چه خوب که از هر دو بنویسم.

 

 

 

به بهانه روز همکار همزمان با تولد مهدی رهی

لحظاتی برای همدلی بیشتر

به بهانه روز همکار همزمان با تولد مهدی رهی

مدت زمان مطالعه : ۳ دقیقه

 ما تصمیم گرفتیم یک تیم باشیم ، داستان از اینجا آغاز شده بود. سرم را روی کیبورد پایین میاورم و بدون اینکه به صفحه مانیتور نگاهی بندازم ، در حال نوشتن مطلبی هستم که بتواند حق مطلب را ادا کند. مطلبی درباره نظم و همدلی و انعطاف در سازمانی که تنها دو هفته از ورود رسمی من به آن میگذرد. برای منی که مانند تمام کارمندان دیگر این سرزمین، با وجود هزاران قانون تصویب شده و تصویب نشده ای که در جهت احقاق حقوق گاهاً از دست رفته ی من ایجاد شده که نهایتاً نه تنها به درد زندگی کاری ام نمیخورده بلکه تجربیات خوشایندی نیز از این باب نداشته ام . حالا تنها دو هفته از ورود رسمی من به این سازمان و در حدود یک ماه از آخرین مصاحبه و حدود 4 سال از اولین آشنایی ام با این مجموعه میگذرد. از ابتدا که با این تیم و این مجموعه آشنا شدم ، به عنوان یک مهندس شیمی که از قضا در دوران دانشجویی فعال و عملگرا بوده است و پروژه های صنعتی کوچکی اینجا و آنجا به عهده گرفته و به عنوان یک مهندس طراح تجهیزات نوپا که گاهاً در برخی از آنها موفق و گاهی هم شکست خورده است همواره این تیم و این مجموعه را تحسین میکرده ام و در مقایسه با سایر مجموعه های مهندسی محور همیشه متوجه بودم و اذعان داشتم که با یک سازمان منظم که اصول رهبری در آن به درستی انجام میشود و با علم روز دنیا کار میکند روبرو هستم. 

کارآفرینی یا رهبری؟

کارآفرینی یا رهبری؟

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

 

قبل از هر چیز باید از پیشنهاد الناز مصطفوی مدیر بازاریابی مان تشکر کنم که از من خواست به مناسبت روز کارآفرینی مطلبی بنویسم. واقعیت این است که انسان وقتی میخواهد بنویسد، چیزهایی دستگیرش میشود که قبل از آن شاید هرگز به آن فکر نکرده بود.

من از خیلی وقتها پیش تقریبا همزمان با ظهور پلی استیشن تا همین حالا و در آستانه  چهل سالگی علاقه زیادی به بازی فوتبال و فقط بازی فوتبال در پلی استیشن داشته ام و به دلیل تیم افسانه ای آرسنال با رهبری آرسن ونگر در دوران نوجوانی ام عاشق بازی با تیم آرسنال در پلی استیشن هستم. و علاقه ام به فوتبال در پلی استیشن  بخاطر امکانی است که به من میدهد تا به استراتژی فکر کنم و تاکتیک و تیم را در داخل زمین بچینم. برای من همه چیز در زندگی عین فوتبال است و فکر میکنم راز محبوبیت فوتبال همین شباهتش به زندگی است. شما مینشینی و ساعتها فکر میکنی و استراتژی و تاکتیک تعیین میکنی بعد نفرات تیمت را میچینی و همه چیز در یک نود دقیقه تمام میشود و هنوز یک سوال بزرگ پیش روی ماست ؟ اولویت با کدام است ؟ بازی زیبا بدون نتیجه یا نتیجه بدون بازی زیبا؟

 

عقد قرارداد احداث واحد سولفوناسیون

شروع یک چالش جدید

عقد قرارداد احداث واحد سولفوناسیون

در بهمن 98 قرارداد احداث یک واحد سولفوناسیون آلکیل بنزن خطی به ظرفیت 2 تن در ساعت رو بستیم و یک چالش فوق العاده دیگر برای ما آغاز شد. این واحد در استان زنجان و با سرمایه گزاری بخش خصوصی ایجاد میشود. قرارداد بصورت EPC بوده و کلید در دست خواهد بود. مدت زمان پروژه 15 ماه برنامه ریزی گردیده و در حال حاضر حدود 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. ما در شرکت کران انرژی حدود 10 سال است که در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات سولفوناسیون در حال فعالیت هستیم و پروژه های خوب بسیاری با مشتریان فوق العاده مان در داخل و خارج ایران داشته ایم . 

شما هم ما را به چالش بکشید. 

عقد قرارداد احداث بزرگترین واحد دو جذبی تولید اسید سولفوریک در منطقه غرب کشور

شرکت کاسپین شمالغرب

عقد قرارداد احداث بزرگترین واحد دو جذبی تولید اسید سولفوریک در منطقه غرب کشور

عملیات اجرایی این واحد در زمینی به مساحت 10000 مترمربع جهت تولید اسید سولفوریک 98/5 درصد با روش دو جذبی با ظرفیت تولید 180 تن در روز آغاز گردیده و با یاری خداوند در سال 98به بهره برداری خواهد رسید. طراحی کارخانه بر اساس آخرین تکنولوژی روز در حال انجام است و آلایندگی واحد کمتر از 300 ppm خواهد بود. 

کارفرمای این طرح از سوابق بسیاری در بخش صنعت برخوردار بوده و مصمم است بزودی واحد تولید اسید سولفوریک را به بهره برداری برساند. 

اتمام پروژه دوجذبی نمودن واحد اسید سولفوریک

شرکت صمیم صنعت غرب

اتمام پروژه دوجذبی نمودن واحد اسید سولفوریک

در آذرماه سال 1396 بهره برداری از واحد دوجذبی شرکت صمیم صنعت غرب آغاز و نتایج بسیار خوبی از این پروژه بدست آمد . آلایندگی به 300 ppm کاهش یافت و تولید از 60 تن در روز به 64 تن در روز افزایش یافت . همین امر به کاهش قیمت تمام شده بسیار کمک نموده و همچنین گامی برای آیندگان در حفظ محیط زیست است . از کارفرمای این طرح برای همکاری و همراهی تقدیر و تشکر میکنیم.